زندگی سالم > سبک زندگی > تکنولوژی > باگ عجیب iMessage به‌ لطف گوگل کشف و برطرف شد
سایز نوشته:
رنگ نوشته:

اپل باگ عجیب iMessage را برطرف کرد. این باگ را تیم امنیتی پروژه‌ی صفر (Project Zero) گوگل کشف کرده بود.

تیم پروژه‌ی صفر با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد باگی را کشف و برطرف کرده که باعث دریافت پیام‌های ناقص iMessage روی آیفون بوده و کاربر را تا مرز بازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه می‌برده است. براساس گزارش فون‌آرنا، قوانین گوگل به این تیم اجازه می‌دهد وجود هر باگی که کشف کرده‌اند، تا ۹۰ روز از افکار عمومی مخفی کنند. در این زمینه هم اپل قبل از ۹۰ روز و با به‌روزرسانی IOS 12.3 این باگ را برطرف کرده است. این به‌روزرسانی ۱۳ مه منتشر شده و Apple News+ و AirPlay2 و اپلیکیشن تلویزیونِ بازطراحی‌شده اپل را شامل می‌شود.

مشکلی که پیام‌های ناقص برای آیفون ایجاد می‌کند، این است که این پیام‌ها رشته‌کدهایی را شامل نمی‌شوند که دستگاه انتظار دارد همراه Key Value دریافت کند. این مسئله باعث می‌شود پیام بارگذاری و شکسته شود و دوباره بارگذاری شود. این حلقه آن‌قدر ادامه پیدا می‌کند تا نمایش رابط کاربری گوشی متوقف شود و سیستم ورودی‌ها را شناسایی نمی‎کند. راه‌اندازی دوباره‌ی گوشی این مشکل را حل نمی‌کند و دستگاه بلافاصله بعد از روشن‌شدن دوباره، از کار می‌افتد. کاربر در چنین موقعیتی سه راه‌ دارد:

دستگاه را به کمک «آیفون من را پیدا کن» بیابد و تمام اطلاعات آن را حذف کند؛
دستگاه را روی حالت بازیابی قرار دهد و با کمک آی‌تیونز به‌روزرسانی کند (در این حالت، کاربر مجبور است سیستم‌عامل گوشی را به آخرین نسخه به‌روزرسانی کند)؛
سیم‌کارت را از دستگاه خارج کند و از محدوده‌ی اتصال به وای‌فای خارج شود و از طریق منو تنظیمات تمام اطلاعات آن را حذف کند.

سال گذشته هم مشکل مشابهی برای کاربران آیفون پیش آمد. بعضی از کاربران اعلام کردند iMessageهایی حاوی نقطه‌ای سیاه دریافت می‌کنند که پاک نمی‌شود. این نقطه‌های سیاه حاوی صدها رشته «یونی‌کد» بودند که پردازنده‌ی آیفون را مشغول می‌کردند و گوشی را از کار می‌انداختند. این نقطه‌های سیاه که روی واتساپ برای کاربران اندروید ارسال شده بود، همین مشکل را روی این سیستم‌عامل هم ایجاد کرد.

افزون بر این، اپل سال گذشته مجبور شد برای برطرف‌کردن باگی که آیفون را به راه‌اندازی دوباره وادار می‌کرد، به‌روزرسانی منتشر کند. این اتفاق زمانی رخ می‌داد که کاربر کاراکتر خاصی از زبان تلوگوی هندی را در بخش متن وارد می‌کرد.

منبع:
https://www.hlife.ir
برچسب ها:
,

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *