چگونه خوشحال باشیم و زندگی شادی داشته باشیم؟

مطمئنا افراد مختلف تعابیر مختلفی نیز از زندگی شاد و خوشحالی دارند و اینکه چه چیزهایی در زندگی باعث خوشحالی افراد می‌شود، از فردی به فردی دیگر متفاوت است. پس اینکه در زندگی چگونه خوشحال شویم ، راه آن را باید بیابیم زیرا امری مهم است.

دنیای امروز پر از استرس و اضطراب است، پس در چنین دنیایی باید بیاموزیم که چگونه خوشحال شویم و چه چیزهایی می‌تواند زندگی ما را شاد و آرام کند. اینکه در زندگی چگونه به آرامش برسیم، بسیار مهم است.
رسیدن به آرامش و خوشحالی در زندگی نیازمند تلاش و خواستن است، اما تنها آرزو کردنِ اینکه چگونه خوشحال شویم، کافی نیست بلکه باید تکنیک‌هایی که باعث خوشحالی می‌شوند را پیدا و اجرا کرد.

به‌منظور داشتن زندگی بهتر و سالم‌تر و بهره بردن از سلامت جسمی و روحی باید بدانیم که از چه راه‌هایی و چگونه می‌توان خوشحال شد.

بسیاری از افراد در زندگی شاد نیستند و نتوانسته‌اند شادی واقعی را در زندگی تجربه کنند. شاید علت آن این است که این افراد هنوز تکنیک‌های شاد بودن را نمی‌دانند!
تکنیک‌هایی برای اینکه چگونه شاد و خوشحال شویم؟
در ادامه با هم تکنیک‌هایی را برای شاد زیستن، بررسی می‌کنیم. در نظر گرفتن تکنیک هایی که در ادامه وجود دارند علاوه بر اینکه تشویش و نگرانی را از بین خواهند برد، آرامش، نشاط و شادی را در زندگی باعث می‌شوند. در ادامه با تکراتو همراه باشید.

۱. با خدا دوست باشیم

!300x177 - چگونه خوشحال باشیم و زندگی شادی داشته باشیم؟

همانگونه که جسم ما برای ادامه حیات به هوا و غذا نیاز دارد، روح ما نیز باید رشد کند و زنده باشد، با این تفاوت که روح ما به هدایت الهی و نزدیکی با خدا نیاز دارد. یاد خدا و اینکه کسی هست تا ما را در مشکلات یاری کند، آرامش بخش است. پس دوست خدا بودن یعنی در واقع دوست داشتن خود و این مساله، چگونگی شاد زیستن و تجربه‌ی زندگی سراسر شادی را به ما می‌آموزد.

۲. افکاری مثبت داشته باشید!

مثبت 300x186 - چگونه خوشحال باشیم و زندگی شادی داشته باشیم؟

بهتر است در زندگی مثبت اندیش باشید و افکاری مثبت داشته باشید. افکار منفی انرژی را از شما می‌گیرند و افکار مثبت به شما انرژی می‌دهند. پس اینکه چگونه خوشحال باشیم، در داشتن افکاری مثبت و دیدی مثبت است.
هر وقت افکاری منفی به سراغتان آمد، علت را بررسی کنید و آن را با افکاری مثبت جایگزین کنید. باید همیشه سعی کرد تا انرژی خود را در جهت مثبت و صعودی افزایش داد. فراموش نکنید که برای خود و دیگران همیشه بهترین‌ها را بخواهید زیرا آثار نیت بد و منفی ما در مورد دیگران، گریبانگیر خودمان خواهد شد.

۳. زود قضاوت نکنید!

قضاوت 300x300 - چگونه خوشحال باشیم و زندگی شادی داشته باشیم؟

سعی کنید زود قضاوت کردن را کنار بگذارید. حوادث مختلفی در دنیا اتفاق می‌افتد که همه آنها برای ما پیام‌هایی دارند که باعث تکامل روح ما می‌شوند. البته این مساله شامل افراد اطرافمان نیز است. در مورد افراد نیز نباید در قضاوت کردن عجول بود.
درک بسیاری از رویدادها از قدرت ادراک ما خارج است. این رویدادها از اسرار الهی هستند که درک آنها برای ما سخت است. بهتر است بیاموزیم که در هر موقعیت نامطلوب، نیکی پنهانی برای همه وجود دارد. پس یکی از تکنیک‌هایی که به ما می‌گوید چگونه شاد و خوشحال باشیم، زود قضاوت نکردن است.

۴. بر آرامش درونی خود تمرکز کنید

درونی 300x193 - چگونه خوشحال باشیم و زندگی شادی داشته باشیم؟

سخت است، اما سعی کنید در هر شرایطی آرامش خود را حفظ کنید. مهم نیست که اکنون چه مشکلی داریم یا چه اتفاقی خواهد افتاد، هرچقدر که مشکلات زیادی هم داشته باشیم یا افکار به هم ریخته، بهتر است آرامش درونی خود را حفظ کرد.
برای دست یافتن به این تمرکز و آرامش، چشم‌هایتان را ببندید و روشنایی آرام و ملایمی را درون خود تصور کنید. اکنون ضربان قلب شما به فرمان شما آرام می تپد. هر چقدر که تمرکز بیشتری داشته باشید به آرامش بیشتری نیز دست خواهید یافت.

۵. به آنچه که هستید راضی باشید!

از زندگی 300x170 - چگونه خوشحال باشیم و زندگی شادی داشته باشیم؟

جسم انسان وسیله‌ای برای زندگی وی است. در واقع روح و باطن انسان مهم است، اما متاسفانه انسان‌ها بیشتر بر اساس ظاهر جسمی مشخص می‌شوند. در واقع تجربیات انسان مهم هستند و انسان‌ها را شکل می‌دهند. جوهره وجود انسان‌ها از بین نمی رود، نمی‌شکند و در معرض دید و بررسی دیگران نیز قرار نمی گیرد.
کمک کردن به دیگران و مهرورزی به آنان، تکامل روح را باعث می‌شود. زندگی این دنیا برای همه یک سفر است و هدف نیست. پس راضی بودن به آنچه که هستیم یکی از راه‌هایی است که به ما می‌گوید چگونه روحیه شاد داشته باشیم.

۶. دیدی جدید داشته باشید!

جدید 241x300 - چگونه خوشحال باشیم و زندگی شادی داشته باشیم؟

اگر به بسیاری از مسائل زندگی که از دید ما زیبا نیستند، به گونه‌ای دیگر نگاه کنیم و دید خود را نسبت به آنها تغییر دهیم، خواهیم دید که آنها نیز زیبایی خاص خود را دارند. بنابراین اگر با دید درست به مسائل بنگریم، اکثریت زیبا هستند.

اینکه با تغییر دید چگونه خوشحال شویم یکی دیگر از تکنینک‌های مهم شاد زیستن است. پس سعی کنید تا دنیا و افراد آن را از زاویه‌ای درست ببینید تا قدرت دیدن زیبایی‌ها را نیز داشته باشید.

۷. صفت‌های مثبت را در خود افزایش دهید!

تندیشی 300x300 - چگونه خوشحال باشیم و زندگی شادی داشته باشیم؟

صفات مثبت را در خود تقویت کرده و افزایش دهید تا خوشحال باشید زیرا صفات منفی جز ناراحتی و افکار منفی چیز دیگری برای شما ندارد. از غیبت، تهمت، قضاوت نسنجیده در مورد افراد یا حوادث، حسادت، کینه، دروغ، جر و بحث کردن با دیگران و به طور خلاصه رنجاندن دیگران به شدت بپرهیزید.
دور کردن صفات منفی، نیروهای منفی را نیز از شما دور می‌کند و یکی از تکنیک‌هایی است که می‌آموزید چگونه خوشحال شوید. با داشتن افکار منفی و صفات منفی کسی که بیشتر عذاب می‌کشد شخص شما هستید، اما داشتن نیروهای مثبت، باعث آرامش و شادی شما می‌شود.

۸. حس‌های مختلف را از هم جدا کنید!

کردن حس ها مختلف 300x300 - چگونه خوشحال باشیم و زندگی شادی داشته باشیم؟

حواس پنجگانه خود را بشناسید، آنها را از هم تفکیک کنید و به صورت مجزا از هم حس کنید و از آنها لذت ببرید. سعی کنید هر حس را به صورت جداگانه تجربه کنید و تمامی حس‌ها را به شیوه‌ای درست در خود تقویت نمایید. یک روز بر بینایی روز دیگر بر مزه، بویایی و …

۹. نه گفتن را بیاموزید!

گفتن 300x200 - چگونه خوشحال باشیم و زندگی شادی داشته باشیم؟

یکی از تکنیک‌های مهمی که باید آن را تمرین کرد و در خود تقویت نمود، قدرت نه گفتن است. توانایی نه گفتن تکنیکی است که ما می‌آموزد چگونه زندگی شاد داشته باشیم. اما نه گفتن برای بعضی از آدم‌ها کار راحتی نیست، به خصوص برای کسانی که عاشق خوشحال کردن دیگران هستند.
اگر بعد از انجام چنین کاری حال بدی پیدا می‌کنید، باید گفت که افراد واقعا خوشحال، انرژیِ خود را صرف این کار نمی‌کنند. این افراد در واقع با این کار خوشحال بودن را نابود کرده و استرس و اضطراب را در خود ایجاد می‌کنند. بهتر است نه گفتن را در خود تقویت کنید به گونه‌ای که نه به روابط‌تان آسیب بزند و نه خوشحالیتان را از بین ببرد.

۱۰. استرس نداشته باشید!

از استرس 1 300x180 - چگونه خوشحال باشیم و زندگی شادی داشته باشیم؟

برای اینکه روحیه‌ای شاد داشته باشید سعی کنید استرس را از خود دور کنید. این افراد همچنین از شرایطی که باعث استرس می‌شوند یا مکان‌های پر استرس نیز دوری می‌کنند. اگر شما فردی استرسی هستید که با هر حرف و در هر شرایطی دچار استرس می‌شوید، با خود تمرین کنید تا استرس از شما دور شود.
آرامش یکی از نیازهای مهم زندگی است و طبیعی است که هر فردی در زندگی در جست و جوی آن باشد. در نظر داشتن راه‌کارهایی کوچک در زندگی جلوی استرس‌های آزاردهنده‌ را می‌گیرند. آرام بودن و نداشتن استرس تکنیکی است که به ما می‌آموزد چگونه سرحال بوده و زندگی آرام و با آرامشی داشته باشیم.

۱۱. با ترس رو به رو شوید!

300x224 - چگونه خوشحال باشیم و زندگی شادی داشته باشیم؟

انسان‌هایی که همیشه در فکر شادی و خوشحالی هستند اجازه نمی‌دهند که ترس در زندگی آنها جا باز کند. زیرا این افراد در فکر پیروزی و به دنبال آن خوشحالی هستند. البته ترس نیز بخشی از زندگی است که باید با آن روبه رو شد اما مهم توانایی برخورد با آن و نحوه مدیریت آن است که می‌تواند خوشحالی را به همراه داشته باشد.

۱۲. کینه‌ای نباشید!

افرادی که روحیه‌ای شاد دارند، کینه‌ای نیستند و همیشه سعی دارند تا مسائلی که باعث آزار و عصبانیت آنها می‌شود را از خود دور کنند. آنها می‌دانند که داشتن کینه و نفرت جز ناراحتی و عذاب چیز دیگری ندارد و شادی و خوشحالی را از انسان دور می‌کند.

۱۳. عاشق زندگی باشید!

افراد خوشحال زندگی را با تمام مشکلات و بالا و پایین‌ها دوست دارند و عاشق آن هستند. این افراد با این وجود همیشه سعی در خوشحال نگه داشتن خود و دیگران نیز دارند. آنها اعتقاد دارند که اگر زندگی بدون مشکل بود هیچ کس برای بهتر کردن آن تلاش نمی‌کرد. افراد خوشحال برای لذت‌بخش کردن زندگی، پربار و ارزشمند کردن آن هرکاری که بتوانند انجام می‌دهند.

۱۴. گذشته را رها کنید!

هیچ وقت برای گذشته ناراحت نباشید و افسوس گذشته را نداشته باشید. در گذشته زندگی کردن یکی از مواردی است می‌تواند شادی را از شما بگیرد. پس رها کردن گذشته یکی از تکنیک‌های شاد بودن است و به ما می‌آموزد که چگونه خوشحال شویم و شاد باقی بمانیم.
نمی‌توان به گذشته بازگشت و امکان تغییر آن نیز وجود ندارد پس بهتر است آن را رها کرد و با آن زندگی نکرد. در واقع مشکلات گذشته باید به ما درس بدهد و بتواند ما را قوی کند. به یاد داشته باشید که بدترین و غم‌انگیزترین موقعیت‌ها نیز برای ما درس‌هایی مفید دارند.

۱۵. برای خود هدف تعیین کنید!

همه باید در زندگی هدف داشته باشند و برای دستیابی به آن تلاش کنند. معمولا آدم‌های بی هدف افرادی خوشحال نیستند زیرا هدفی برای دستیابی و تلاش ندارند. پس این افراد باید علاوه بر آموختن تکنیک‌های شاد بودن، تکنیک‌های هدف‌گذاری را نیز در نظر داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا