چیزهایی که تغییرات پاهایتان به شما می گویند

hlife.a 300x200 - چیزهایی که تغییرات پاهایتان به شما می گویند

 

تا زمانی که به نظر می رسد همه چیز به درستی کار می کند، ممکن است توجه زیادی به پاهای خود نداشته باشیم پاها اغلب با جوراب و کفش پوشیده می شوند و چیزی که از دید خارج باشد، از ذهن خارج می شود…

خارش پا”

hlife.d 300x200 - چیزهایی که تغییرات پاهایتان به شما می گویند

 

 • همانطور که خارش پا ناخوشایند  و مزاحم است، معمولا نشانه های از یک وضعیت پزشکی جدی نیست. رایج ترین مقصر خارش و پوسته پوسته شدن در پاها عفونت های قارچ است. این عفونت ها در محیط های مرطوب رشد می کنند، معمولا در بین انگشتان پا شروع می شود و اغلب در افرادی که کفش های تنگ بسیار می پوشند و عرق می کنند به وجود می آید. درحالی که عفونت پا مسری است اما می توان آن را به راحتی با داروهای ضد قارچ درمان کرد.
 • در برخی موارد، خارش پا ممکن است از یک واکنش آلرژیک به کرم ها و یا مانند بیماری پسوریازیس ناشی از اختلال ایمنی بدن باشد. در صورتی که خارش پا در شما باقی بماند و یا بدتر شود با دکتر خود صحبت کنید

 

چماقی شدن انگشتان پا”

 • چماقی شدن شامل تغییرات در اطراف پا و در انگشت یا ناخن انگشت است. علایم معمول چماقی شدن ناخن عبارتند از نرم شدن بستر ناخن، برآمدن نوک پا و خم شدن ناخن ها به شکل یک زاویه تیز است. اکثریت قابل توجهی از موارد بنیادی چماقی شدن از بیماری های قلب و ریه است که سطح اکسیژن در خون را کاهش می دهد.
 • اگر شما متوجه تغییرات در انگشت یا ناخن های پای خود شدید که شبیه چماقی است با دکتر خود صحبت کنید، چرا که می تواند نشانه ای از یک بیماری جدی مانند سرطان ریه، بیماری های قلبی و کرون باشد.

 

پاهای ورم کرده”

 • اکثر مردم تورم را در پای خود تجربه کرده اند. اغلب علت تورم چیزی ساده مانند ایستادن برای مدت طولانی، پوشیدن کفش های تنگ، بودن در یک پرواز طولانی و یا یک مصدومیت جزئی مانند رگ به رگ شدن مچ پا است. با این حال، اگر تورم بیش از چند روز طول بکشد، می تواند نشانه ای از یک بیماری جدی تر باشد.
 • سیالات مانند خون در پاها ممکن است منجر به تورم به عنوان یک نتیجه از نارسایی احتقانی قلب، بیماری کلیه و یا حتی به عنوان یک عارضه جانبی از داروها برای دیابت و فشار خون بالا شود.تورم ممکن است از التهاب ناشی از آرتریت روماتوئید یا آرتروز باشد. اگر تورم همراه علائمی مانند درد قفسه سینه، اشکال در تنفس یا سرگیجه باشد اقدامات پزشکی ضروری است، چون می تواند نشانه ی یک لخته خون یا یکی دیگر از بیماری جدی قلبی باشد.

 

ناخن های زرد رنگ”

hlife.s 300x218 - چیزهایی که تغییرات پاهایتان به شما می گویند

 

 • همانند سایر قسمت های بدن شما، تغییر رنگ در ناخن ها ممکن است نشانه آن باشد که چیزی اشتباه است. عفونت قارچی ناخن اغلب به عنوان یک نقطه زرد در زیر نوک ناخن آغاز می شود. متاسفانه قارچ ها تمایل به رشد در محیط های تاریک، گرم و مرطوب دارند و قسمت زیرین ناخن انگشت پا بهترین مکان برای رشد آن هاست اگر تغییر رنگ مورد توجه قرار نگیرد و بدون درمان رها شود، می تواند در دیگر ناخن انگشت پا پخش شود.
 •  عفونت ناخن به طور معمول یک خطر بزرگ بهداشتی نیست اما اگر شما مبتلا به دیابت هستید، عفونت قارچی می تواند گردش خون در پای شما را مختل کند و منجر به عوارض جدی تر شود.

 

ناخن های سفید رنگ”

 • تغییر رنگ سفید ناخن ها لزوما یک مشکل سلامتی نیست. این تغییر رنگ شامل لکه های معمول سفید در اطراف ناخن است که همانند ناخن شروع به رشد می کند. برخلاف باور رایج، این علائم نشانه کمبود ویتامین نیستند و به طور کلی بی ضرر در نظر گرفته می شوند.
 •  یک آسیب ممکن است باعث شود بخشی از انگشت پا از بستر ناخن جدا شود، که باعث می شود که نوک ناخن سفید تر به نظر برسد. به علاوه بر این برخی از عفونت های قارچی اول خود را علامت سفید روی نوک ناخن نشان می دهند. اگر بدون کنترل رها شود، این عفونت می تواند در سراسر ناخن گسترش یابد، که منجر به تغییر رنگ بیشتر و به طور بالقوه باعث می شود ناخن از بستر خود جدا شود.

 

درد در انگشت شست پا”

 • گاهی اوقات نقاط درد خاص منجر به یک وضعیت خاص می شود. اگر درد در اطراف نوک و گوشه ناخن متمرکز شده باشد، می تواند نشانه رشد ناخن اضافه در انگشت پای شما باشد. حملات درد شدید در مفاصل انگشت شست پا می تواند یک فرم پیچیده ای از آرتریت به عنوان نقرس را نشان دهد.
 • علائم نقرس شامل درد شدید مفاصل پس از یک ناراحتی طولانی است و اغلب در شب و بدون هیچ گونه اخطاری رخ می دهد آرتریت روماتوئید می تواند توضیح دیگری برای آن باشد، که به عنوان علائم اولیه تمایل دارند که بر پا و مفاصل انگشت اثر بگذارند. اگر شما ناراحتی مزمن یا درد ناگهانی محلی را تجربه می کنید بدون هیچ توضیحی برای ملاقات با دکتر برنامه ریزی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا