با خوردن سیر از انواع مسمومیت جلوگیری کنید.

سیر را جدی بگیرید. بعضی از افراد در مواقعی که به انها پیشنهاد میکنی از سیر استفاده کنن سریع موضع میگیرند و از سیر تصور یک ماده سمی را دارند. در واقع باید اعتراف کنم که این افراد با نخوردن سیر شانس داشتن یک داروخانه سیار را از دست میدهند. در بعضی از فصل ها میزان مسمومیت های غذایی افزایش چشمگیری پیدا میکند اما محققان معتقدند که با انجام یک کار ساده درصد زیادی از این مسمومیت ها قابل پیشگیری هستند.
مسمومیت 300x200 - با خوردن سیر از انواع مسمومیت جلوگیری کنید.
تحقیقات نشان میدهد که یک ترکیب شیمیایی که در سیر وجود دارد ۱۰۰ برابر بهتر از انتی بیوتیک ها میتواند با مسمومیت های غذایی مبارزه کند.این ترکیب که( سولفید دیالیل ) نام دارد نه تنها نسبت به انتی بیوتیکها قدرت بیشتری دارد بلکه برای از بین بردن میکروب ها به زمان بسیار کمتری احتیاج دارد.
این کشف اهمیت بسیاری دارد زیرا در دنیای مدرن امروزی مصرف فراورده های گوشتی رواج زیادی دارد و به همین دلیل پیدا کردن یک روش ارزان و موثر برای پیشگیری از مسمومیت های غذایی میتواند جان بسیاری از مردم را نجات دهد.
یکی از معمول ترین باکتری های عامل مسمومیت غذایی کمپیلوباکتر نام دارد که باعث عفونت میشود.علائم این عفونت شامل اسهال/ استفراغ/ درد شکم و تب است. در اکثر موارد این عفونت از طریق خوردن گوشت خام یا نپخته وارد بدن میشود. البته فواید سیر فقط محدود به ضدعفونی کردن سیستم گوارش نیست. دانشمندان معتقدند این سبزی میتواند به اندازه داروها در کاهش فشار خون موثر باشد. همچنین سیر نقش زیادی در پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی دارد.

با حمایت از سایت زندگی سالم
از زندگی و سلامتی خود حمایت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا