مهارت هایی که برای تبدیل شدن به یک تکنسین فوریت های پزشکی به آن نیاز داریم.

در این مقاله سعی میکنیم اطلاعات مفیدی در ارتباط با الزامات، وظایف، مسئولیت ها و مهارت های کلیدی که در شرح تخصص فوریت های پزشکی وجود دارد ارائه دهیم و به شما کمک کنیم تا نسبت به علایق خود تصمیم عاقلانه ای برای آیندتان بگیرید.

فوریت های پزشکی یکی از رقابتی ترین و جالب ترین تخصص های پزشکی است که مهارت های بالینی و دانش پزشکی مورد نیاز برای ارائه مراقبت های حاد و نجات دهنده را در اختیار دانشجویان پزشکی قرار می دهد. پزشکان اورژانس برای درمان بیمارانی که شرایط تهدید کننده زندگی دارند آموزش دیده اند. وظیفه اصلی آنها تثبیت بیماران با پیشگیری، تشخیص و مدیریت بیماری ها و آسیب ها است.

آنها مسئول درمان تعداد زیادی از شرایط تهدید کننده زندگی هستند، مانند حملات آسم، حملات قلبی، شکستگی، آسیب های استخوانی، آپاندیسیت، موارد اضطراری مرتبط با بارداری و موارد دیگر. به عنوان یک پزشک اورژانس، باید درمان فوری و مناسب برای حفظ بیمار، تشخیص مؤثر و ارائه درمان موفق ارائه دهید.

اگر به این تخصص پزشکی علاقه دارید و می خواهید یک تکنسین فوریت های پزشکی شوید. در اینجا برخی از ویژگی های شخصیتی مهم که لازمه این شغل می باشد را بیان کرده ایم.

در ادامه به بیان موردی مهارت های لازم پرداخته و پس از آن بعضی از موارد را بطور مفصل باز کرده و در ارتباط با آن صحبت می کنیم.

مهارت های لازم یک پزشک اورژانس:

 • تصمیم گیری سریع و توانایی تحمل ریسک
 • حفظ آرامش در یک محیط تحت فشار
 • انعطاف پذیری و توانایی کنار آمدن با حجم کاری دائماً متغیر
 • انعطاف پذیری
 • رسیدگی به جزئیات
 • تجهیزات عملیاتی
 • ارتباط خوب به خصوص با بیماران مضطرب و خانواده های آنها
 • کار به عنوان بخشی از یک تیم و در نقش رهبری
 • خود انگیزگی و متکی به خود بودن
 • تعهد به ادامه یادگیری و توسعه دانش خود در مورد طیف گسترده ای از شرایط و اختلالات پزشکی در بیماران در تمام سنین
 • علاقه به توسعه و بهبود سیستم های پزشکی پیش بیمارستانی و درون بیمارستانی
 • تدریس و تحقیق

حفظ آرامش و خونسردی

تکنسین فوریت های پزشکی باید با تعدادی زیادی از موارد در طول روز سر و کار داشته باشند، آنها باید متمرکز و آرام بمانند تا درمان منحصر به فردی را برای هر بیمار ارائه دهند. بسیاری از پزشکان اورژانس باید با موقعیت های مختلفی روبرو شوند، شما باید با خانواده مشورت کنید و در مورد وضعیت بیمار صحبت کنید. شما همچنین باید با بیمارانی با شرایط بسیار جدی برخورد کنید و در عین حال باید داروهایی تهیه کنید که واقعاً فوری نیستند.

مواجهه با چنین شرایط متنوع و شدید مستلزم کنترل ذهنیت خود و حفظ آرامش است. پزشکان فوریت های پزشکی همیشه باید برای مقابله با شرایط اورژانسی آرامش خود را حفظ کنند و بر اساس شدت بیماری یا آسیب با بیماران برخورد کنند.

مهارتهای کار گروهی

چه بخواهید شغلی را به عنوان پزشک اورژانس، متخصص غدد، جراح، پزشک ارتوپد یا پزشک داخلی دنبال کنید، باید به خوبی با دیگران کار کنید. همکاری تیمی چیزی است که برای کار در بخش اورژانس به آن نیاز دارید. به منظور ارائه مراقبت فوری از بیمار، باید با کارکنان پیراپزشکی و سایر پزشکان برای ارائه بهترین درمان همکاری کنید. توانایی شما در کار خوب با دیگران و مهارت های کار گروهی شما به شما کمک می کند تا به طور موثر ارتباط برقرار کنید و وظایف را محول کنید.

با کار کردن به عنوان یک بازیکن تیمی خوب، می توانید بهتر به آنچه پزشکان، پرستاران، دستیاران پزشکی و سایر کارکنان می خواهند گوش دهید. مهارت های کار تیمی به پزشکان اورژانس کمک می کند تا بهترین عملکرد خود را داشته باشند.

مدیریت همزمان و اولویت بندی

بر کسی پوشیده نیست که به عنوان یک پزشک اورژانس، این فرصت را دارید که انواع موارد پزشکی با نیازها و نیازهای درمانی متفاوت را ببینید. پزشکان اورژانس باید توانایی کافی برای مدیریت همه موارد را به طور همزمان داشته باشند. شما باید کارها را اولویت بندی کنید و ابتدا بیماران بدحال را ببینید، سپس بیماران را مرخص کنید و سپس بیماران جدید را ببینید. به این ترتیب شما یک جریان روان را در بخش اورژانس حفظ خواهید کرد و توجه و مراقبت مناسب را به بیماران ارائه خواهید کرد.

اگر می‌خواهید یک روش پزشکی طولانی را انجام دهید، توصیه می‌شود آزمایش‌هایی را سفارش دهید یا از دستیاران بخواهید که شرح حال بیمار را بگیرند و یک معاینه فیزیکی انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که همه چیز به آرامی حرکت می‌کند. چندوظیفه ای یک هنر است و برای موفقیت در این حرفه پرسود باید در این هنر تسلط داشته باشید.

مهارت های قدرتمند تصمیم گیری

وقتی در محیط پرسرعت کار می کنید، متوجه خواهید شد که هر ثانیه از همه مهمتر است. پزشکان فوریت های پزشکی مهارت ارزیابی وضعیت و تصمیم گیری سریع و درست برای نجات جان بیماران را دارند. شما باید دانش و مهارت هایی داشته باشید تا بفهمید از چه منابع، درمان، تست های تشخیصی یا تکنیک های پیشگیرانه می خواهید برای درمان بیمار استفاده کنید. ایجاد مهارت های قدرتمند تصمیم گیری به شما کمک می کند تا درمان فوری را برای بیماران ارائه دهید و مطمئن شوید که هر بیمار درمان به موقع و مناسب را دریافت می کند.

مهارت حل مسئله

تخصص پزشکی اورژانس همه چیز در مورد استفاده از مهارت های بالینی و منابع پزشکی مفید شما برای یافتن اینکه بیماران در چه شرایطی هستند و چگونه می توانید بهترین درمان ممکن را برای آنها ارائه دهید، است. شما باید توانایی کافی برای تشخیص بیماری را با معاینه بیمار و علائم او داشته باشید. به عنوان مثال، اگر فردی از درد شکم شکایت می کند، می تواند نشانه ای از آپاندیسیت، آنفولانزای معده، بیماری سلیاک، زخم معده یا کمبود ویتامین D باشد. شما باید یک بیمار جدید را به طور کامل معاینه کنید، یک ارزیابی اولیه و شرح حال بگیرید تا بهترین گزینه های درمانی ممکن را پیدا کنید.

d963a210 26a1 4b20 9ea5 31c51410bb41 720x540 - مهارت هایی که برای تبدیل شدن به یک تکنسین فوریت های پزشکی به آن نیاز داریم.

سخن پایانی

اورژانس یک تخصص پزشکی جذاب و جالب است که انواع موارد پزشکی را در اختیار پزشکان قرار می دهد. ایجاد ویژگی های ذکر شده در بالا قطعا شما را برای تبدیل شدن به یک پزشک اورژانس خوب آماده می کند. اگر فکر می کنید که این مهارت ها را دارید، زمان مناسبی است که وارد دانشکده پزشکی شوید و برای این دوره متخصص فوریت های پزشکی آماده شوید.

در پایان ضمن معرفی و اشاره به منبع مقاله بالا یعنی مرکز آمبولانس خصوصی پارس امداد شما می توانید برای اطلاعات بیشتر از تعرفه آمبولانس و یا آشنایی با خدمات آمبولانس خصوصی به سایت persianemdad.com مراجعه فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا