کاهش وزن بدون رژیم!!!!

شاید شنیدن نام رژیم غذایی شمارا به یاد محدودیت خوردن بیاندازد و عصبی کند و گرسنگی، غذا نخوردن و ضعف را به یادتان بیاورد.در کنار تمرینات ورزشی راه‌های ساده‌ای وجود دارند که بدون رعایت رژیم‌های سخت غذایی هم می‌توان کاهش وزن داشت. یکی از این راه‌ها افزایش متابولیسم یا سوخت‌وساز کالری دریافتی است. آگاهی از نقش متابولیسم در کاهش وزن دارای اهمیت است. متابولیسم صحیح یعنی چربی یا میزان کالری‌ای که بدن برای کسب انرژی می‌سوزاند. هر چه متابولیسم بیشتر شود کالری بیشتری در طول روز سوزانده می‌شود. در ادامه به برخی از راهکارهای این شیوه می‌پردازیم.

متابولیسم بدن 278x300 - کاهش وزن بدون رژیم!!!!
افزایش-متابولیسم-بدن

راه‌های افزایش متابولیسم

  • اگر می‌خواهید بدون گرفتن رژیم چربی بسوزانید ورزش را فراموش نکنید. این به معنی انجام تمرین‌های سخت و سوزاندن چربی آن‌طور که فکر می‌کنید نیست. فقط کافی است ۳ یا ۴ بار در هفته ۳۰ دقیقه پیاده‌روی کنید. ضمن آنکه در طول پیاده‌روی چربی می‌سوزانید این عمل حتی دو سه ساعت بعد متابولیسم بدن شمارا تحت تأثیر قرار خواهد داد.
  • صرف‌نظر کردن از صبحانه متابولیسم بدن را کاهش می‌دهد و باعث حفظ ذخایر چربی می‌شود. خوردن یک صبحانه‌ی سالم متابولیسم را تحریک کرده و باعث می‌شود روز به‌طور صحیح آغاز شود.
  • در طول روز تعداد دفعات غذای خود را افزایش و حجم آن را کاهش دهید. در طی روز کم‌کم غذا بخورید. مجبور نیستید برای سریع لاغر شدن رژیم بگیرید اما تغییر الگوی خوردن مهم است. به‌جای ۳ وعده‌غذا در روز ۵ تا ۶ وعده‌غذا بخورید.این کار به تحریک متابولیسم بدنتان کمک می‌کند و مانع از ذخیره چربی اضافه حاصل از حجم زیاد غذا می‌شود.
  • نوشیدن ۸ لیوان آب در طول روز را فراموش نکنید.آب برای تمام فعالیت‌های بدن ازجمله متابولیسم ضروری است.سعی کنید در طول روز به‌طور منظم ۲لیتر آب بنوشید.
  • سه ساعت قبل از خواب چیزی نخورید. هنگام خواب سوخت‌وساز پایین است.اگر درست قبل از خواب شام بخورید کالری آهسته‌تر سوزانده می‌شود و به‌احتمال‌زیاد به‌صورت چربی در بدن ذخیره می‌شود. اگر بتوانید قبل از خواب بیشتر کالری حاصل از شام را بسوزانید بدن شما در طول شب از ذخایر چربی استفاده می‌کند و چربی‌ها را می‌سوزاند.
  • از مکمل‌های غذایی و ویتامینB12 استفاده کنید. ویتامینB12 انرژی طبیعی‌ای است که به افزایش متابولیسم بدن کمک می‌کند و در پروتئین‌هایی مانند گوشت ماهی و فرآورده‌های شیر موجود است. چون این ویتامین در سبزی‌ها نیست اگر گیاهخوار هستید از مکمل غذایی آن استفاده کنید.گنجاندن این ویتامین البته تحت نظر پزشک در صبحانه به سوختن چربی در طول روز کمک می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا